Dzięki głosom mieszkańców w 5. edycji budżetu obywatelskiego, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie już niebawem doczeka się nowych udogodnień dla zwierzaków oraz modernizacji dotychczasowych obiektów znajdujących się na terenie placówki.

Zadanie „Jasne, że zwierzaki są ważne” zdobyło drugi wynik podczas głosowania mieszkańców. Co obejmuje to zadanie, wyjaśnia Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska:

W skład prac remontowych wchodzi budowa dwóch nowych wybiegów dla psiaków, budowa wybiegów dla szczeniąt i dla kotów.

Jednak to nie jedyne prace obejmujące działania modernizacyjne, mające na celu poprawę jakości życia zwierząt przebywających w schronisku:

Bardzo ważną rzeczą będzie dla nas wymiana posadzki w budynku E. Zazwyczaj było tam wilgotno, co zwierzęta źle znosiły. Będziemy mieli również możliwość zakupu wanny groomerskiej i stołu trymerskiego.

W trakcie trwania prac remontowych w szczególny sposób trzeba będzie zadbać o czworonogi, które będą wtedy narażone na wzmożony hałas i inne czynniki związane z inwestycją:

Musimy zorganizować im odpowiednie warunki do tego, żeby mogły bezpiecznie przebywać w boksach. Musimy wziąć pod uwagę to, że w momencie modernizacji posadzki będziemy musieli je poprzenosić, tak żeby mogły przebywać w schronisku w jak największym komforcie.

Koniec prac na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie jest przewidywany na 15 listopada 2019 roku.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content