Fot. Radio Fiat

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie i regionalny oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podpisali w poniedziałek 20 listopada umowę o współpracy. Ma ona dotyczyć m.in. wsparcia uczelni w kształceniu studentów na kierunkach ekonomicznych, czy też umożliwienia odbywania przez nich praktyk w tym miejscu.

ZUS zyska natomiast możliwość prezentowania na targach studenckich swojej oferty, która (niewykluczone) trafi do jego przyszłych pracowników. Umowa stanowi dodatek do rozwoju regionu.

– ZUS jest dużym pracodawcą w Częstochowie, a wszyscy wiemy, że to miasto się wyludnia. W związku z tym musimy tworzyć dobre miejsca pracy dla młodych ludzi, po to, żeby chcieli w Częstochowie pozostać. To, że od 1 czerwca mamy Uniwersytet, jest ogromnym osiągnięciem, które zmierza w tym kierunku, by młodzież, która przybędzie się tu uczyć, zostawała w Częstochowie. My jako duży pracodawca chcemy tym młodym ludziom dać wiedzę, a potem, jeśli będą chcieli tu zostać, zapewnić dobre miejsca pracy – zapewniał Jarosław Żuk, dyrektor oddziału ZUS w Częstochowie.

Podpisując umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, częstochowski Uniwersytet liczy na współpracę związaną z kształceniem studentów pod kątem praktycznym oraz na zaangażowanie środowisk naukowych przy prowadzeniu badań związanych z ekonomią, rachunkowością i podatkami.

– Chcielibyśmy, aby studenci mogli dowiadywać się od praktyków, co to znaczy zajmować się ubezpieczeniami społecznymi, jak to wygląda w praktyce oraz jakie powinni zdobyć kompetencje, żeby stać się w przyszłości wymarzonymi pracownikami dla ZUS-u. Chcielibyśmy także, aby w tę współpracę włączyła się nasza kadra naukowa, która prowadziłaby badania związane z ekonomią – mówiła prof. Joanna Warońska, prorektor ds. studenckich UJD.

Podpisanie umowy miało miejsce w częstochowskim oddziale ZUS przy ul. Dąbrowskiego. To kolejna umowa podpisana przez Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, mająca na celu rozwój uczelni oraz jej studentów.

BNO

Skip to content