Upamiętnili Orlęta Lwowskie

W piątkowe południe, 9 listopada, na Placu Orląt Lwowskich odbyły się uroczystości niepodległościowe. Liczny udział wzięli w nich uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy miasta. Zgromadzeniu towarzyszyły poczty sztandarowe szkół i Straży Miejskiej. Piątkowa uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Głównym organizatorem co roku obchodzonej uroczystości 11 listopada na Placu Orląt Lwowskich jest Zespół Szkół im. Bolesława Prusa. -Jesteśmy szkołą, która od dawna istnieje na Rakowie i która od dawna jest z tym miejscem związana. Dlatego też już po raz siódmy organizujemy taką piękną uroczystość, która w tym roku jest wyjątkowa. Całe obchody rozpoczęliśmy w naszej szkole piękną akademią, następnie było bicie rekordu w śpiewaniu hymnu. Kontynuujemy to co roku z uwagi na to, że jako szkoła mamy obowiązek zaszczepić poczucie pamięci o Ojczyźnie – mówi   dyrektor placówki Dariusz Rataj.

Podczas apelu przypomniano historię Orląt Lwowskich, a także wybitne postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Na zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Orląt Lwowskich złożono wiązanki kwiatów. Główne częstochowskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w najbliższą niedzielę.

PNP