Zespół IMPAST w tym roku świętuje czwartą rocznicę powstania. W niedzielę 24 listopada zespół świętował koncertując dla licznie zebranych gości w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

O początkach działalności zespołu mówi w rozmowie z Radiem Fiat jego założycielka Aleksandra Kowalska:

Myślę, że zacznę od rzeczy najważniejszej, od rzeczy, która powinna i jest stała. Czyli nasza świadomość, że zespół powstał nie z naszej inicjatywy, ale ewidentnie powołał nas do życia Pan Bóg. I naprawdę jakbym mogła to rozwijać to bym mogła tu podawać wiele przykładów. Dla nas jest to ogromna pasja, ogromna radość. Nie jesteśmy pierwszej młodości (śmiech), może nie wszyscy, bo zespół ewoluuje w muzykach, ale było to dla nas duże zaskoczenie, że jeszcze nam się taka przygoda w życiu trafia.

O tym czego życzyć częstochowskiemu zespołowi z okazji czwartych urodzin, mówi Aleksandra Kowalska:

Proszę nam życzyć, aby nikt z muzyków nie tracił pasji, żeby zawsze ten czas i taka bezinteresowność, bo jednak nie łatwo znajdować ten czas i siły, by ona nam towarzyszyła. By Pan Bóg nam błogosławił, byśmy wzrastali również i muzycznie, byśmy się mogli doskonalić w tym co robimy. Także tego nam proszę życzyć.

Gościnnie na scenie podczas koncertu wystąpili Marta Kominek oraz Kuba Moroziński.

Obecnie zespół IMPAST tworzą: Aleksandra Kowalska, Magdalena Michalak, Michalina Putek, Artur Broncel, Roman Kowalski, Arkadiusz Możdżeń, Marcin Myga oraz Bartosz Sadlej.

Po raz pierwszy członkowie zespołu IMPAST zagrali wspólnie 20 marca 2015 roku podczas pierwszej edycji wernisażu malarstwa Aleksandry Kowalskiej. Aranżacją utworów zajął się Artur Broncel. Prezentowana wówczas poezja śpiewana była słowno-muzycznym komentarzem do prezentowanych przez Aleksandrę Kowalską obrazów.

PG

Skip to content