Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 37-letniej kobiety. Zarzuty zostały przedstawione byłemu mężowi pokrzywdzonej.

O szczegółach sprawy mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej:

Usiłowanie zabójstwa miało polegać na duszeniu pokrzywdzonej oraz wielokrotne uderzanie jej głową o podłoże. W ten sposób podejrzany spowodował u poszkodowanej urazy głowy. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przez prokuratora Rafał K. nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i złożył wyjaśnienia z których wynika, że cała sytuacja jest skutkiem zachowania pokrzywdzonej, która dążyła do sprowokowania byłego męża.

Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Rafała K. tymczasowego aresztowania:

Prokurator uzasadnił ten wniosek surową karą grożącą podejrzanemu, a także uzasadnioną obawą matactwa z jego strony. Ponadto według prokuratora pozostawienie podejrzanego na wolności może skutkować popełnieniem kolejnego przestępstwa, gdyż w trakcie tego zdarzenia groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

Za usiłowanie zabójstwa oskarżonemu grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Skip to content