Uśmiech dziecka na nowym placu zabaw przy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

web

Dziś o godzinie 16 przy siedzibie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej na ulicy Staszica 5 Arcybiskup Wacław Depo – metropolita częstochowski dokonał poświęcenia nowego placu zabaw, który będzie służył najmłodszym. Idea powstania takiego miejsca rodziła się już jakiś czas, a dziś ten zamysł został zmaterializowany. Opowiada Beata Kociołek: Plac zabaw dla naszych dzieci miał powstać około dwóch lat temu, ale gdzieś ta inicjatywa nie mogła doczekać się na realizację. I teraz już go mamy. Cieszymy się, ale na pewno ten plac zabaw to jest efekt współpracy wielu ludzi, którzy rozumieją idee placu zabaw. Plac zabaw dla dzieci to jest bardzo ważna sprawa, bo one się tam uczą jak poznawać świat, jak rywalizować. Bardzo się cieszymy, że znalazło się tyle osób, którym ten rozwój dziecka leży na sercu. Dziś wszystkie się ślizgają, świetnie im to wychodzi.

O tym jak wiele wspólnej pracy wymagają chwile szczęścia dzieci mówił także dyrektor częstochowskiej Caritas ks. Marek Bator: Wszystko po to, aby te dzieci wyszły z domu, bo rozwój tylko w murach nie jest rozwojem doskonałym. Chcę podziękować pani Beacie, która zaangażowała wiele osób, wspólnot, instytucji, które przyczyniły się, że ten domek już stoi. Z okna przyglądałem się, że dzieci od rana siedzą, bawią się w tym domku, a mamy mogą być spokojne jak ich pociechy szaleją w tym miejscu. 

Dla dzieci niezwykłym doświadczeniem była na placu zabaw także obecność Arcybiskupa, który poświęcił nie tylko zjeżdżalnie, ale i same maluchy. Metropolita podkreśla wagę tego wydarzenia: Dzieci są Boże i nasze, dlatego trzeba dziecko cenić i trzeba mu dać przestrzeń, która pomaga w rozwoju. Plac uczy też swoistej i dobrze rozumianej konkurencji, trzeba się ustawić i w swojej kolejności zjechać z wysokości. Cieszymy się, że możemy pobłogosławić to miejsce, ku większej radości, którzy z tego miejsca będą korzystać.

1510497_786235171436067_8492875133186648443_n web 1 web 3 web2