Utrudnienia w komunikacji autobusowej

Od 1 lutego weszły w życie zmiany w rozkładach jazdy autobusów MPK. Zmiany godzin odjazdów autobusów linii nr 13, 14, 17, 18, 19, 23, 26, 28 i 37 związane są głównie z wnioskami pasażerów oraz chęcią poprawy wygody podróżowania komunikacją miejską.

Pod koniec stycznia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o zmianie trasy autobusów linii nr 13. Miała ona zostać przesunięta do Wierzchowiska już od 1 lutego. Niestety ta zmiana nie doszła do skutku. Dlaczego? Wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie:

W temacie przedłużania linii nr 13 do Wierzchowiska pojawiły się dodatkowe nieprzewidziane kwestie proceduralne, które muszą być rozwiązane przed wprowadzeniem zmian. Dlatego, przedłużenie 13 do Wierzchowiska nastąpi w połowie lutego, a nie tak jak było planowane od początku miesiąca. Temat nie jest w żaden sposób zagrożony. Mieszkańcy gminy Mykanów muszą dłużej poczekać na linię nr 13 na terenie swojej gminy.

MPK w Częstochowie informuje również, że ze względu na prowadzone prace drogowe przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Katedralnej, autobusy nie będą kursowały na przystanek Katedralna.

We wtorek 4 lutego, od ok. godz. 8.00 do ok. godz. 16.00 autobusy wszystkich linii, kursujących ulicą Katedralną zostają skierowane w I Aleję NMP i dalej w zależności od dalszej trasy w Ogrodową, Mirowską lub Warszawską. Na czas robót przystanek KATEDRALNA zostanie zawieszony. Prosimy o korzystanie z sąsiednich przystanków: I lub II Aleja Najświętszej Maryi Panny. Za utrudnienia przepraszamy. – wyjaśnia Maciej Hasik.

Szczegóły zmian na stronie www.mzd.czest.pl w zakładce rozkłady jazdy.