Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z opadami deszczu.

O szczegółach mówi Piotr Ramza z IMGW z Krakowa:

Obowiązują już ostrzeżenia od godziny 14.00 do 6.00 rano na obszar województwa śląskiego i spodziewamy się dość gwałtownych burz z opadem deszczu do 50 mm, natomiast groźniejsze mogą być tutaj porywy wiatru, które prognozujemy nawet do 115 km na godzinę.

Na granicy województwa śląskiego i łódzkiego występują już komórki burzowe. Wyładowanie atmosferyczne powinno zakończyć się w pierwszej połowie dzisiejszej nocy.

W obecnej chwili obowiązuje także ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upałów.

Jeśli chodzi o prognozowaną temperaturę to dzisiaj w nocy temperatura na terenie województwa śląskiego około 20 stopni Celsjusza. Jutro w dzień około 30 stopni, a w nocy z piątku na sobotę około 19 stopni. W sobotę temperatura maksymalna wyniesie 32 stopnie – dodaje Piotr Ramza.

Front z burzami i opadami deszczu będzie przechodził ponownie w niedzielę. Wówczas także ochłodzi się.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content