Świąteczna gorączka powoduje rozproszenie naszej uwagi, a okazja czyni złodzieja… Częstochowska Policja ostrzega przed włamywaczami, którzy wykorzystując nieobecność właścicieli domów i mieszkań dokonują włamań z kradzieżami.

Trzy zgłoszenia włamań wpłynęły do oficera dyżurnego wczorajszego dnia.

Wczoraj około godziny 10 doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów. Sprawca po wejściu do środka skradł pieniądze. Do innego włamania doszło na ul. Starzyńskiego. Tam sprawca po wyważeniu okna balkonowego wszedł do środka mieszkania, z którego skradł pieniądze i biżuterię. Podobna sytuacja miała miejsce w Mykanowie. Proszę być ostrożnym, zwracać uwagę nie tylko na swoje mieszkania, piwnice i domy, ale także spojrzeć na to, co dzieje się wokół posesji naszych sąsiadów – mówi oficer prasowy KMP, Marta Ladowska.

Pamiętajmy, by w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego w swoim otoczeniu natychmiast powiadomić służby.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content