bus

W okresie wakacji szpitalom brakuje krwi. Nie oddają jej uczniowie. Wielu stałych dawców wyjechało na wakacje lub do prac sezonowych. Zapasy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu na Parkitce są uszczuplone. Krew można przechowywać do 42 dni. Nie da się jej zastąpić żadnym lekiem. Przy jej braku zabiegi medyczne są odkładane w czasie.

W Częstochowie jeżdzą specjalne autobusy do pobieranai krwi. W całym województwie śląskim Regionalne Centrum ma 5 takich maszyn. Można je spotkać w każdy wtorek między godz. 10 a 14 na Placu Biegańskiego i w każdą drugą sobotę miesiąca przy Galerii Jurajskiej między 12 a 16. Każdego dnia krew można oddawać w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP na Parkitce od godz. 7 do 14.35.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content