Muzeum Częstochowskie zaprasza do udziału w warsztatach wakacyjnych. Zajęcia o walorze edukacyjno-artystycznym przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego, w budynkach instytucji dostępne są różnorodne wystawy dotyczące dziedziny sztuki czy historii.

W tym roku Muzeum Częstochowskie organizuje aż 6 spotkań, na których poruszone zostaną tematy archeologiczne, przyrodnicze, etnograficzne czy te z historii sztuki. Szczegóły zajęć przybliża Katarzyna Ociepa z Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego:

– Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 lipca w godz. 12.00-14.00. Będą to „Wióry, baźki i siódemki”, czyli warsztaty artystyczne prowadzone w oparciu o wystawę przygotowaną w ramach projektu Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej. 24 lipca (12:00 – 13:30) czeka na Państwa „Improwizacja”, czyli rodzinne warsztaty artystyczne inspirowane pracami Tomasza Sętowskiego prezentowanymi na wystawie Imaginarium. 30 lipca (12:00 – 13:30) odbędzie się „Słodka Przeszłość Częstochowy”, czyli warsztaty historyczno-artystyczne prowadzone na podstawie zbiorów Działu Historii Muzeum Częstochowskiego. W sierpniu zapraszamy natomiast na „Spacer wśród motyli” – warsztaty przyrodniczo-artystyczne prowadzone w oparciu o wystawę Ulotne Piękno. Będą to egzotyczne owady świata z kolekcji Muzeum Częstochowskiego.

Kolejne warsztaty odbędą się 13 sierpnia w Galerii Dobrej Sztuki. W godz. 12.00-13.30 uczestnicy zajęć pod hasłem „Tyle słońca w naszym mieście” dowiedzą się, w jaki sposób artyści z XIX i XX wieku malowali światło. Ostatnie z zajęć, współorganizowane z Filią nr 7 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego, odbędą się 27 sierpnia w rezerwacie archeologicznym.
Przed rozpoczęciem zajęć należy jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii:

– Z powodu obostrzeń sanitarnych liczba uczestników zajęć jest ograniczona. Prosimy więc o wcześniejsze zapisanie się. Można to zrobić dzwoniąc na numer 504-757-502. Bardzo serdecznie zapraszam.

Wszelkie informacje dotyczące prowadzonych warsztatów umieszczone są na stronie www.muzeumczestochowa.pl.

ABK

Skip to content