W Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Były to zajęcia zorganizowane w ramach projektu „Czyniąc Piękno” – Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych „Czyn”.

O szczegółach warsztatów mówi Katarzyna Sucharkiewicz z Działu Sztuki Muzeum Częstochowskiego:

– Są to pierwsze zajęcia, zaplanowaliśmy jeszcze spotkanie w sierpniu. Będą składać się z dwóch części. Na początku zaprezentujemy dzieciom wystawę, krótko powiemy czym zajmowała się Fabryka „Czyn”, co w niej produkowano, a przede wszystkim zwrócimy uwagę na to jakie wyroby powstawały i w jaki sposób one były wykonywane i dekorowane. A później dzieci samodzielnie będą miały możliwość polichromowania, malowania specjalnie dla nich przygotowanych odlewów gipsowych, płaskorzeźb z przedstawieniem m.in. św. Franciszka. Myślę, że będą to zajęcia bardzo twórcze na pewno osadzone w tematyce wystawy.

Inicjatywa skierowana była do dzieci, które w czasie wakacji chcą pogłębić swój artystyczny warsztat:

– Może każde dziecko skorzystać, dostosowujemy wtedy i zajęcia i tą część teoretyczną do wieku dzieci. Pewnym ograniczeniem jest ilość do dziesięciu osób, ze względu na to, że jednak potrzebujemy więcej przestrzeni, materiału, nadzoru. I też żeby te lekcje dobrze przeprowadzić i żeby dzieci miały taką swobodę możliwość pracy twórczej to jedynym ograniczeniem jest ilość, są to małe grupy.

Zajęcia organizowane przez Muzeum Częstochowskie przeznaczone są dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszelkie informacje o prowadzonych warsztatach umieszczone są na stronie www.muzeumczestochowa.pl.

Galeria: Warsztaty dla dzieci malowanie płaskorzeźb w Muzeum Częstochowskim/ fot. Radio Fiat

Skip to content