Weekend oczami częstochowskich służb

W ubiegły weekend policjanci z drogówki ujawnili 263 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 185 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierowców straciło swoje uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Zatrzymano też pięciu nietrzeźwych kierujących. W ciągu trzech ostatnich dni na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 37 kolizji oraz wypadku, który miał miejsce w niedzielę 20 marca przy ul. Długiej.

– 23-latka kierująca Nissanem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 60-letniemu rowerzyście, doprowadzając do zderzenia. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i pozostał na leceniu w szpitalu – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Nie mniej pracowity weekend mieli częstochowscy strażacy. To za sprawą rozpoczęcia sezonu związanego z wypalaniem suchych traw. Tylko w sobotę i niedzielę odnotowano niespełna 50 tego typu sytuacji.

– Ponownie apelujemy do wszystkich, że wypalanie traw jest szalenie niebezpieczne, zarówno dla środowiska, jak i samych mieszkańców, którzy dopuszczają się tego procederu. Interweniowaliśmy przy 58 zdarzeniach związanych z pożarem, z czego wypalanie traw i nieużytków to aż 47 sytuacji – mówił st. kpt. Marcin Pudło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Częstochowscy strażacy interweniowali też przy poważnym pożarze jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Aleksandria.

– Był to bardzo duży pożar, który objął swoim zasięgiem cały budynek mieszkalny. Na szczęście jego mieszkańcy opuścili płonący obiekt jeszcze przed przyjazdem strażaków, dzięki czemu nikt nie ucierpiał – dodał oficer prasowy KM PSP w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w czasie minionego weekendu 117 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (łącznie 40 zgłoszeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 10 obserwacji, które wymagały interwencji. Osiem z nich zrealizowali nasi strażnicy, a dwie zostały przekazane do realizacji innym służbom. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W weekend częstochowscy strażnicy miejscy asystowali przy składaniu kwiatów na placu Biegańskiego podczas uroczystości z okazji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

BNO

Skip to content