Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła kierowcom kolejną część autostrady A1. Od dzisiaj ruch pojazdów możliwy jest na odcinku Częstochowa-Blachownia.

W sierpniu ubiegłego roku otwarto fragment o długości 33 km od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe (stara nazwa węzła: Zawodzie). Od 23 grudnia kierowcy mogą korzystać również z węzłów – Częstochowa Północ i Częstochowa Południe, dzięki czemu omijają miasto. Więcej na temat otwarcia najnowszego odcinka autostrady A1, mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Udostępniliśmy węzeł Częstochowa-Blachownia. To połączenie autostrady A1 z DK nr 46, relacji Szczekociny-Lubliniec-Opole. Tym samym zyskaliśmy pełną funkcjonalność autostrady. Zapowiadaliśmy, że udostępnimy ten węzeł przed wakacjami. Dzięki zaangażowaniu wykonawcy oraz sprzyjającym warunkom pogodowym udało się wcześniej.

Odcinek drogi Częstochowa-Blachownia to ostatni z węzłów w ciągu obwodnicy Częstochowy, jaki został udostępniony kierowcom.

ABK

Źródło foto: gddkia.gov.pl

Skip to content