Fot. Radio Fiat

Podczas patrolowania ul. Hutników w Częstochowie strażnicy miejscy zauważyli kobietę, która jadąc na rowerze, nie potrafiła zachować prostego toru jazdy.

To, zdaniem funkcjonariuszy, powodowało realne zagrożenie dla kobiety i innych uczestników ruchu. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek 16 listopada, ok. godz. 16:30.

– Zaszło podejrzenie, że rowerzystka znajduje się pod wpływem alkoholu. Gdy kobieta zatrzymała się, nie potrafiła ustać na nogach. Wyczuwalna była od niej silna woń alkoholu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że ma ok. 1,5 promila alkoholu – mówił Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Straż Miejska w Częstochowie zachęca też do noszenia odblasków w jesienno-zimowe dni, gdy szybko robi się ciemno. Jest to szczególnie ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są piesi i rowerzyści.

– To pozwoli nadjeżdżającemu kierowcy z daleka zobaczyć pieszego czy rowerzystę. Częstochowscy strażnicy miejscy w przeszłości rozdawali opaski odblaskowe i kamizelki podczas spotkań, prelekcji z dziećmi, młodzieżą oraz z dorosłymi – dodał Artur Kucharski.

W ostatnich dniach kampanię „Noś odblaski – bądź widoczny” przeprowadziła Straż Miejska w Myślenicach.

BNO

Skip to content