Już po raz trzeci w częstochowskiej Filharmonii zostanie zorganizowany słynny „Koncert Wiedeński”, podczas którego będzie można zapoznać się z dziełami najsławniejszych i najbardziej utalentowanych austriackich twórców. Cyklicznie organizowane wydarzenie, w dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia w Polsce na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa.

Jędrzej Tomczyk, organizator nadchodzącego koncertu, informuje, że wydarzenie odbędzie się planowo 11 września, o godzinie 17:00 oraz 20:00 w Filharmonii Częstochowa.

Muzycy cyklicznie wracają do Częstochowy, przedstawiając na scenie Filharmonii swój najnowszy repertuar oraz znane klasyki w nowej, odświeżonej aranżacji. Czy częstochowianie są aż tak dobrymi i wiernymi słuchaczami? Według Jędrzeja Tomczyka publika w Częstochowie należy do jednej z najlepszych i m.in. dlatego orkiestra tak chętnie wraca do naszego miasta.

Organizatorzy zapewniają, że podczas gali wystąpią fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im mają wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Równie ciekawe prezentuje się sam muzyczny repertuar: “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła wdówka”, “Księżniczka czardasza” oraz “Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc “Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya “Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa”, polkę “Tritsch- Tratsch” oraz słynny “Marsz Radeckiego”. Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Wszystkich zainteresowanych czas nagli, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie wśród słuchaczy było tak ogromne, że zdecydowano się zorganizować nie jeden, a dwa koncerty jeden po drugim. Bilety do kupienia w internecie.

Skip to content