Oazowicze z rejonu częstochowskiego spotkali się w niedzielę, 17 marca w parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie na wielkopostnym dniu wspólnoty. Tematem było hasło „Zaprosić na drogę w służbie ewangelizacji”.

Jak podkreśla ks. Mateusz Ociepka, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie, takie spotkania są potrzebne, bo praktykowanie wiary wymaga systematyczności. – Potrzebna jest kontynuacja tych wartościowych wydarzeń, które dokonują się w sercach uczestników rekolekcji wakacyjnych. Nie można tego stracić. Wiarę trzeba rozwijać. Dlatego w ciągu roku spotykamy się na czterech rejonowych dniach wspólnoty.

Ks. Mateusz Ociepka wyjaśnia również hasło dnia wspólnoty: „Zaprosić na drogę w służbie ewangelizacji”. – Chodzi o świadectwo życia wiarą, doświadczenia wiary w bardzo konkretnym działaniu i tego, że na mocy chrztu św. jesteśmy posłani. Dzisiaj też przeżywamy niedzielę misyjną “Ad Gentes”, niedzielę posłania do innych.

Zdaniem Tomasza należącego do oazy rodzin dni wspólnoty są bardzo ważne. – Przede wszystkim poznajemy nowych uczestników z rejonu i diecezji. To owocuje, ponieważ kiedy później spotykamy się na rekolekcjach, jesteśmy dobrymi znajomymi. To bardzo pomaga, szczególnie podczas pracy w grupach. Wspólnie zawsze łatwiej jest dążyć do świętości – podsumowuje Tomasz.

Na program dnia wspólnoty złożyły się: konferencja, którą wygłosiła siostra Ewelina Feliszek ze zgromadzenia Misjonarek Świętego Antoniego Marii Klareta, spotkanie w grupach, Namiot Spotkania, Eucharystia i agapa.

Maciej Orman

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content