Piłkarze z Limanowskiego do sobotniego meczu przystąpią ze świadomością tego, że Dawid Szwarga nie będzie już trenerem Rakowa po zakończeniu trwającego sezonu. Klub opublikował we wtorek informację o zakończeniu współpracy po ostatnim meczu ligowym z dotychczasowym szkoleniowcem. W najbliższy weekend częstochowianie zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Szczecin.
Informujemy, że decyzją władz klubu Dawid Szwarga z końcem sezonu przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Rakowa Częstochowa. – napisał w mediach społecznościowych klub z Limanowskiego 83. Dawid Szwarga objął stanowisko pierwszego trenera Rakowa po Marku Papszunie, w czerwcu 2023 roku.
Podczas długiego weekendu majowego Pogoń przegrała po dogrywce z pierwszoligową Wisłą Kraków w finale Pucharu Polski. “Portowcy” grają w lidze podobnie jak Raków – czyli w kratkę. Piłkarze ze stolicy województwa zachodnio-pomorskiego zgromadzili dwa oczka więcej niż czerwono-niebiescy i plasują się na czwartym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.
Obydwa zespoły, aby zachować szansę na medale muszą w sobotę odnieść zwycięstwo. Zapowiada się ciekawe widowisko, które rozpocznie się o godzinie 20:00.
NB
Skip to content