Od 16 lipca Konsorcjum NDI, które prowadzi remont torowiska tramwajowego, przywraca do ruchu jezdnię (łącznicę) po wschodniej stronie Estakady na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z aleją Pokoju, umożliwiającą przejazd samochodów przez torowisko tramwajowe. Równocześnie przywraca się działanie przystanków autobusowych w tym miejscu. Nadal będzie działał przystanek autobusowy w ramach zastępczej komunikacji za tramwaje na wlocie al. Pokoju przed skrzyżowaniem z al.Wojska Polskiego.

Jezdnia al. Niepodległości, przed zajezdnią MPK pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego, na całej szerokości, przez cały lipiec i początek sierpnia.

Trasy objazdu zamkniętej dla ruchu kołowego alei Niepodległości pokazuje w uproszczeniu dołączona do informacji mapka.

Kolor zielony wskazuje trasy (w obu kierunkach) dla jadących z Wrzosowiska i Brzezin, a kolor czerwony wskazuje trasę (w jednym kierunku) dla jadących ze Śródmieścia na południe miasta.

W przebudowie są obecnie: aleja Pokoju i aleja Niepodległości, a ponadto trwa budowa centrów przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków. Tam też są przebudowywane ulice w pobliżu dworców.

Po obecnym etapie przebudowy torowiska tramwajowego, nastąpi częściowe przywrócenie przejezdności jezdni alei Niepodległości oraz remont torowiska tramwajowego po zachodniej stronie Estakady.

źródło: MZDiT

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content