Wybierz film i wesprzyj OKF

Fot. Radio Fiat

Kina, teatry, opery, filharmonie – wszystkie miejsca krzewienia kultury w Polsce nadal pozostają zamknięte. Ograniczenia w funkcjonowaniu powodują coraz większe straty finansowe, także w przypadku placówek częstochowskich. Jedną z nich jest Ośrodek Kultury Filmowej, który wesprzeć może każdy z nas. Wystarczy skorzystać z platformy mojeekino.pl.

– To forma wsparcia, dzięki której nadal możemy funkcjonować – mówi Małgorzata Stasikowska-Lis z Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie:

– Sala OKF-u dalej jest zamknięta, ale działamy wirtualnie. Zapraszamy do wejścia na stronę www.mojeekino.pl, gdzie można obejrzeć naprawdę wspaniałe filmy. Są to produkcje, które były już w kinach oraz premiery, dlatego warto odwiedzić tę platformę. Przy okazji dobrej zabawy podczas sensu, można wesprzeć naszą placówkę. Część środków z zakupionego biletu trafia do konkretnych kin studyjnych (z listy można wybrać częstochowski OKF).

Platforma kin studyjnych to nie tylko seanse, ale również wydarzenia takie jak: spotkanie online z twórcami sztuki, warsztaty i pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe:

– W zeszłym roku była „Wiosna Filmów”. Teraz trwa „Tydzień Filmu Niemieckiego”, czyli pokazy filmów z ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie. Repertuar jest bardzo różnorodny. Proponujemy też coś dla dzieci, czyli „Bajki z Polski na ferie”.

Wszystkie filmy dostępne są na platformie internetowej, na którą wejść można poprzez stronę www.okf.czest.pl lub też www.mojeekino.pl. Wybraną produkcję odtworzyć można zarówno na komputerze, jak i tablecie czy smartfonie.

ABK