Wypadek w autobusie najpoważniejszym weekendowym zdarzeniem

Fot. Radio Fiat

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, siedmiu praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, a także 20 praw jazdy za zły stan techniczny lub brak przeglądu. To tylko niektóre z działań prowadzonych w miniony weekend przez częstochowską policję.

Obok 320 ujawnionych wykroczeń, mundurowi interweniowali też przy 72 kolizjach drogowych oraz jednym wypadku.

– Do wypadku doszło w piątek w jednym z autobusów na terenie Częstochowy. W wyniku gwałtownego hamowania kierowcy tego autobusu pasażerka przewróciła się i doznała urazu ręki – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w miniony weekend od mieszkańców miasta 120 telefonicznych wniosków o interwencję.

– Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (łącznie 34 zdarzenia). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili trzy obserwacje, które wymagały interwencji. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy. Oprócz sytuacji zgłoszonych przez mieszkańców miasta mundurowi podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował rzecznik prasowy Artur Kucharski.

Jednym z takich działań podczas patrolowania ul. Katedralnej było zatrzymanie w piątek ok. godz. 16:40 poszukiwanego mężczyzny. Strażnicy ujęli go, a następnie przekazali w ręce częstochowskich policjantów.

BNO