XXI Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym

Trwają rozgrywki XXI Mistrzostw w Tenisie Stołowym. Dzisiaj zawodnicy mierzą się w konkurencji drużynowej w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

W Mistrzostwach Polski WSD obowiązują aktualne przepisy gry w Tenisa Stołowego zatwierdzone przez Polski Związek Tenisa Stołowego. O tegorocznych mistrzostwach rozmawiamy z klerykiem, Mateuszem Golisem:

Spotykamy się już od 21 lat. Wszystkie wspólnoty seminariów lub przynajmniej niektóre z nich wysyłają swoich przedstawicieli, aby spotkać się przy wspólnym stole. Na początku jest to Eucharystia, którą sprawujemy każdego dnia, a potem udajemy się na salę sportową, gdzie rywalizujemy o najwyższe cele i tytuł mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych. Dzisiaj są to zawody drużynowe, jutro natomiast będą to rozgrywki indywidualne. Mamy cztery grupy po cztery drużyny, czyli łącznie szesnaście drużyn, co jest dobrym wynikiem.

W tym roku klerycy z Częstochowy wystawili dwie drużyny: z seminarium częstochowskiego i seminarium częstochowsko-sosnowieckiego.

Nie ma co ukrywać, niektórzy klerycy grali wcześniej w klubach, więc reprezentują wysoki poziom. Inni z kolei grają amatorsko, nauczyli się na przykład w liceum. Nagrody są bardzo ciekawe, idealne dla kleryków. Pierwsze miejsce to sutanna, drugie to tzw. “zestaw małego księdza”, czyli rzeczy potrzebne do odprawiania Mszy św. i trzecie miejsce to bony podarunkowe – mówi jeden z zawodników, kleryk, Zbigniew Wojtysek.

W zeszłym roku przypadały XX Jubileuszowe Mistrzostwa, które uświetnił koncert zespołu 77 FM w Muzeum monet i medali św. Jana Pawła II. W tym roku gościem specjalnym będzie zespół NiemaGotu. Ich występ już jutro.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content