XXV lat Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki – „Złoty łuk” dla Radia Fiat

Nagrodę w imieniu dyrektora Radia Fiat odebrała Aleksandra Mieczyńska/fot. BNO

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki w 25-lecie działalności zorganizowało koncert „Barwy jesieni”, integrujący środowiska popularyzujące samobadania oraz profilaktykę nowotworową. Koncert poprzedziło uroczyste rozdanie nagród dla osób oraz instytucji wspierających stowarzyszenie na różnych płaszczyznach.

Wśród osób nagrodzonych był m.in. ks. Piotr Zaborski, dyrektor Radia Fiat, w którego imieniu nagrodę odebrała jego zastępca – Aleksandra Mieczyńska.

– Amazonki spotkały się nie tylko we własnym gronie, ale także z tymi, którzy je wspierają w działalności. Ta działalność to już ćwierć wieku istnienia stowarzyszenia. Dyrektor Radia Fiat ks. Piotr Zaborski otrzymał złoty łuk, jako wyraz podziękowania i uznania od Amazonek. Miałam wielką przyjemność odebrać w imieniu dyrektora to wyróżnienie. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że w każdą środę po godz. 14:00 Częstochowskie Amazonki żądzą na antenie naszego radia – przypomniała Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora Radia Fiat.

Prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki – Elżbieta Markowska zaznaczyła, że tegoroczny koncert ma charakter jubileuszowy.

Przede wszystkim jest to 25-lecie Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek. Corocznie przed pielgrzymką kobiet po raku piersi organizujemy ten koncert. Jest to dla nas jedno z ważniejszych wydarzeń w roku. Chcemy podziękować wszystkim, dzięki którym istniejemy. Jesteśmy w przeddzień 25. pielgrzymki, w związku z czym dziś świętujemy na wesoło, a jutro będziemy dziękować Matce Bożej za to, że jesteśmy – mówiła prezes.

Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpiła sopranistka Joanna Nawrot wraz z zespołem. Publiczność usłyszała m.in. melodie Johanna Straussa, rytmy tanga i czardasza.

BNO

 

Nagranie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w okazji Jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, które zostało wyświetlone podczas uroczystości.

 

Galeria: Radio Fiat/AM/BNO

XXV lat Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki – „Złoty łuk” dla Radia Fiat

Skip to content