Z opłatkiem i bożonarodzeniowym przesłaniem w Liceum Katolickim

Wspólne łamanie się opłatkiem, jasełka, i śpiewanie kolęd – to wszystko towarzyszyło wieczerzy wigilijnej, w której wspólnie uczestniczyli wraz ze swoimi opiekunami uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Gościem specjalnym opłatkowego spotkania był abp Wacław Depo. Spotkanie zaczęło się od wspólnej Eucharystii, którą odprawił i homilię wygłosił metropolita częstochowski

  – Bardzie dziękuję za zaproszenie ciesząc się, że dzisiaj mogę ponownie wejść do waszej wspólnoty i stanąć z wami po raz kolejny twarzą w twarz. I kiedy tutaj przychodzę po raz kolejny powiedziałem, że to Duch Święty przygotował dla nas ten dzień –  mówił w homilii metropolita częstochowski.,

W homilii metropolita częstochowski apelował do licznie zgromadzonym nauczycieli i uczniów o konieczność pielęgnowania wiary.

Głównym celem szkoły jest pomoc młodemu człowiekowi we wszechstronnym rozwoju jego osobowości z uwzględnieniem indywidualnych zainteresowań i predyspozycji psychofizycznych, aby mógł on odnaleźć swoje miejsce w zmieniającej się rzeczywistości i dokonywać mądrych wyborów w różnych sytuacjach życiowych.

– Już od blisko 30 lat staramy się, aby każde święto było nie tylko uroczystością ale także odpowiednio naszą młodzież formowało. Próbujemy młodzieży pokazać, w jaki sposób powinni świętować. Mamy nadzieje, że poprzez to w tych, domach, gdzie świętowanie się odbywa, to jeszcze bardziej się umacnia, natomiast w tych domach, gdzie tego nie ma, nasza młodzież może to przenieść   – powiedział dyrektor placówki Grzegorz Nawrocki.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie powstało w 1990 roku z inicjatywy katolików świeckich. Była to jedna z pierwszych, niepublicznych szkół w Polsce, powołanych po przemianach ustrojowych 1989 roku. Na fundamencie liceum, w 2004 roku założono publiczne Katolickie Gimnazjum. Obie szkoły tworzą jeden organizm i wzajemnie uzupełniają się.

Instytucją kierującą szkołami jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, które prowadzi ponad sto szkół i przedszkoli w całej Polsce. W 2000 roku zostało uhonorowane nagrodą Prezesa Rady Ministrów „Pro Publico Bono”. Nadzór pedagogiczny nad szkołami sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content