Z opłatkiem i bożonarodzeniowym przesłaniem w Niższym Seminarium Duchownym

Wspólne łamanie się opłatkiem, prezenty od świętego Mikołaja, jasełka, wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd – to wszystko towarzyszyło wieczerzy wigilijnej, w której wspólnie uczestniczyli wraz ze swoimi opiekunami alumni Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

 – To już długoletnia tradycja, w którą niemal od zawsze wpisane są jasełka, które były u nas wystawiane nawet w okresie rządów komunistycznych. Tradycją jest też to, że odwiedza nas od zawsze metropolita częstochowski. To także okazja, aby te ostatnie dni przed wyjazdem alumnów do domu spędzić w miłej świątecznej atmosferze – mówi  o corocznej tradycji i wspólnej wieczerzy mówi rektor seminarium ks. dr. Jerzy Bielecki.

Gościem specjalnym spotkania wigilijnego był metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

 – Każda wspólnota ma swoją specyfikę. Ta jest szczególna, bo uczy trudnej, ale i pięknej służby drugiemu człowiekowi, dlatego cieszę się, że dzisiaj możemy tutaj składać sobie życzenia z nadziejami na przyszłość – mówił abp. Wacław Depo.

Dla alumnów każde tego typu spotkanie to czas szczególny.

Niższe Seminarium Duchowne jest szkołą katolicką, posiadającą własny program wychowawczy i spójny z nim program profilaktyki. Cykl kształcenia w szkole trwa 3 lata i jest realizowany w oparciu o obowiązujące przepisy dotyczące edukacji w szkołach publicznych. Cele i zadania, jakie sobie stawia Niższe Seminarium Duchowne wymagają stałej obecności uczniów w Seminarium. Z tej racji szkoła prowadzi internat, który jest integralną częścią Seminarium. Wszyscy uczniowie, którzy pobierają naukę w Seminarium, mieszkają w internacie seminaryjnym.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content