Ruszyły zapisy na zajęcia żeglarskie w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. UKS Morka zaprasza do udziału wszystkich miłośników wodnych przygód w wieku 8-13 lat, którzy cenią naukę i nie boją się wyzwań.

O szczegółach mówi Jarosław Cieślak z UKS Morka w Częstochowie:

– Od 1 kwietnia UKS Morka uruchomił procedurę zapisów dzieci na kolejną edycją zajęć „Lato w mieście. Lato pod żaglami”. Zajęcia odbywają się w każdy tydzień wakacji. Będzie to łącznie 9 turnusów w 2 grupach. Jedna grupa rozpoczyna zajęcia o godz. 9.30, a druga o 13.00. Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawami żeglarstwa, zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą, czy też korzystania ze sprzętu wodnego. W ubiegłym roku w zajęciach uczestniczyło ok. 400 dzieci. Zajęcia prowadzone będą niezależnie od pogody.

UKS Morka prowadzi również nabór do wolontariatu podczas zajęć. W tym przypadku do zapisów zaproszeni są przede wszystkim starsi adepci zajęć żeglarstwa:

– Pierwszym uczestnikom naszych zajęć, którzy przychodzili już 7 lat temu, tak się podobały wakacje z żaglami, że teraz trafiają do nas jako wolontariusze. W ubiegłym roku ok. 20 z nich zdobyło uprawnienia żeglarza wodnego i motorowodne sternika motorowodnego. Przygotowaliśmy dla nich praktycznie bezpłatny kurs żeglarski w Poraju. W tym roku także można zapisać się na wolontariat. Startujemy od 8 maja kursem żeglarskim i motorowodnym w Poraju.

Wszelkie informacje, w tym formularz zgłoszeniowy na zajęcia żeglarskie, znaleźć można na Facebook’u UKS Morka.

ABK

Skip to content