Swoją pomoc seniorom oferuję Fundacja Ufam Tobie oraz parafianie w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie. Wolontariusze zrobią zakupy, senior płaci tylko za ich koszt, koszty dostawy pokrywa Fundacja. O szczegółach mówi ks. Andrzej Partika, pallotyn, proboszcz parafii  Miłosierdzia Bożego w Częstochowie:

– Fundacja Ufam Tobie organizuje akcje pomocy w zakupach lub pomocy w jakiś drobnych sprawach dla seniorów, dla tych, którzy chcą pozostać w domu w tej sytuacji pandemii i potrzebują pomocy. Mogą zadzwonić do nas do Fundacji i wolontariusze naszej Fundacji załatwią wszystko, co im będzie potrzebne, zakupy w sklepie spożywczym lub w aptece, dowieziemy wszystko do domu. Mamy wystarczającą ilość wolontariuszy do naszej akcji. Jeżeli ktoś będzie chciał dołączyć, to przez facebooka może dołączyć. Czy potrzebuję pomocy, czy chciałby pomóc to zarówno telefonicznie jak i przez nasz profil facebookowy, można się zgłaszać. Póki co nie określamy czasowo ram tej akcji, póki co trwa, póki osoby będą dzwonić i będą w potrzebie i będziemy mogli pomagać, to akcja będzie trwać.

Jeżeli ktoś potrzebuję pomocy wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 514 491 315, wolontariusze zrobią zakupy i przywiozą. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie facebookowej Doliny Miłosierdzia.

Foto źródło: facebook wydarzenia/Dolina Miłosierdzia

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content