Zalecane objazdy trasy DK1 na remontowanym odcinku Kościelec – Częstochowa

W związku z trwającymi remontami Drogi Krajowej nr 1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów, które pomogą sprawniej pokonać ten odcinek trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.
Poniżej przedstawiamy Państwu alternatywne drogi objazdów zwężonej trasy DK-1 na odcinku Kościelec-Częstochowa:

1. Dla kierunku na Katowice ( dla pojazdów do 3,5 t ) w miejscowości Kościelec należy zjechaćz trasy DK-1 w prawo w ul. Częstochowską, następnie kierować się na Mykanów: w lewo ul. Samorządowa, ul. Zielona do miejscowości Radostków Kolonia ul. Wesoła, następnie skręcić w lewo na Drogę Wojewódzką 483. Dalej przez miejscowości : Dudki, Lubojna, Kolonia Wierzchowisko, Wola Kiedrzyńska,. Zjazd z Drogi Wojewódzkiej 483 w lewo do miejscowości Wierzchowisko ul. Długa, ul. Połaniecka wjazd na DK-1.

2. Dla kierunku na Warszawę w Częstochowie należy kierować się na zjazd w prawo na Drogę Krajową 91 – ul. Warszawską, następnie ul. Rędzińską, kolejno przez Rędziny aż do miejscowości Rudniki, gdzie należy zjechać z Drogi Krajowej 91 w lewo w ul. Stalową. W Kościelcu jechać ul. Wolności, ul. Mykanowską, a następnie należy skręcić w prawo na trasę DK-1.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content