Zapewnijmy sobie bezpieczny Nowy Rok

Źródło fot. pinterest.com

sylwestrową noc zapewne każdy z nas chciałby hucznie pożegnać ten trudny dla wszystkich rok. Niestety ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii, częstochowska policja apeluje do mieszkańców miasta i powiatu o stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.

Jak zapowiada podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w sylwestra i w Nowy Rok mundurowi będą pracować głównie w sposób zapobiegawczy.

– Policjanci będą podejmowali wszelkie działania, by nie dopuścić do zakłócania ładu i porządku publicznego. Zwrócą przede wszystkim uwagę na wykroczenia, takie jak picie alkoholu w miejscach publicznych, czy zaśmiecanie ogólnodostępnych miejsc. Ich praca skupi się też na przeciwdziałaniu popełniania najbardziej dotkliwych przestępstw, takich jak rozboje, bójki, pobicia czy kradzieże. Wprowadzone przepisy, które wyglądają na uciążliwe, są po to, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Tak trzeba do tego podchodzić i mieć nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieć wiele okazji do świętowania – mówiła podkom.

Jeśli planujemy w tym dniu odpalić fajerwerki, zróbmy to w niewielkim gronie osób, oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

– Pamiętajmy, że fajerwerki to materiały wybuchowe i muszą być używane ostrożnie. Kupujmy je u sprawdzonych i rzetelnych sprzedawców, stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach, ale wcześniej upewnijmy się, czy instrukcja ta jest w języku polskim. Ściśle przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas odpalania petard, ponieważ ich niewłaściwe używanie może stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Korzystając z fajerwerków, wybierzmy miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy, czyli tam, gdzie nie ma drzew, linii energetycznych, samochodów czy zabudowań. W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów, które mogą być narażone na pożar, nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych. Pod żadnym pozorem fajerwerków nie mogą odpalać dzieci. Muszą być one pod stałą opieką dorosłych. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Niech ten trudny czas dla każdego z nas będzie miał szczęśliwe zakończenie – dodała Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dołączając się do noworocznych życzeń, miejmy nadzieję, że nadchodzący 2021 rok będzie spokojniejszy, a przede wszystkim mniej pandemiczny.

BNO