Zderzenie i ucieczka z miejsca zdarzenia

W poniedziałek, 16 maja w Częstochowie, przed godziną 21 , 61-letni obcokrajowiec kierując samochodem marki Ford zderzył się z samochodem marki Volvo, po czym zaczął uciekać.

O szczegółach zdarzenia mówi, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

61-letni obcokrajowiec kierując pojazdem marki Ford na skrzyżowaniu Al. NMP z Al. Wolności zderzył się z volvo, po czym zaczął uciekać. Na wysokości skrzyżowania Al. Wolności z ul. Orzechowskiego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. Kierujący fordem został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez strażników miejskich, którzy jechali zaraz za nim. 61-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pasażer forda również był nietrzeźwy. Oboje trafili na izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu zostaną z nimi przeprowadzone czynności.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

KKO

Skip to content