„Złota Piątka” już po raz 29.

Już po raz 29 kino studyjne OKF Iluzja zaprasza widzów do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku. Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy zagłosować na swój ulubiony film, który był emitowany w kinie przy al. NMP w 2021 roku.

Dotychczas głosowanie odbywało się stacjonarnie w budynku kina lub internetowo. Tegoroczna odsłona plebiscytu, ze względu na pandemię, przyjęła wyłącznie formę zdalną.

– Kiedyś w holu kina wystawialiśmy skrzynkę z napisem „Złota Piątka”, do której można było wrzucić wypełnione wcześniej kupony w papierowej wersji. W ten sposób osoby, które nie korzystały z Internetu, miały możliwość oddania głosu. W tym roku odeszliśmy od tego sposobu – mówiła Małgorzata Stasikowska-Lis.

A jest ich blisko 170. Typowanie pięciu najlepszych filmów roku to jeden z najstarszych plebiscytów organizowanych w Częstochowie. Uczestnicy, którzy podadzą także swoje dane (takie, jak telefon bądź adres mailowy) wezmą udział w losowaniu nagród.

– Będą to wydawnictwa artystyczne, filmy na DVD oraz dwuosobowy karnet wstępu na „Złotą Piątkę”, ponieważ tradycją tego plebiscytu jest powtarzanie zwycięskich filmów w lutym. Będzie to znakomita okazja dla osób, które nie widziały tych filmów w zeszłym roku, a które zdaniem widzów okazały się najlepsze – dodała Małgorzata Stasikowska-Lis.

W plebiscycie na pięć najlepszych filmów roku można głosować do 31 stycznia. W głosowaniu biorą udział wyłącznie filmy premierowe, prezentowane w kinie studyjnym OKF Iluzja w ubiegłym roku. Z plebiscytu wyłączono: filmy krótkometrażowe, archiwalne, retransmisje oper i koncertów, cykl „Wielka sztuka na ekranie” oraz filmy prezentowane w ramach programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.

BNO

Skip to content