Zmiana w organizacji ruchu – ul. Waszyngtona od dziś jednokierunkowa

fot. Radio Fiat

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował, że w obrębie budynku głównej siedziby Urzędu Miasta Częstochowy nastąpiła zmiana w organizacji ruchu.

Obejmuje ona przede wszystkim ul. Waszyngtona, która od teraz będzie ulicą jednokierunkową. O szczegółach mówi Maciej Hasik, rzecznik MZDiT w Częstochowie, Maciej Hasik.

– Ul. Waszyngtona stała się jednokierunkową na całej swojej długości od al. Wolności do skrzyżowania z ul. Śląską. Dotychczasowy skręt z ul. Śląskiej w ul. Waszyngtona nie jest już możliwy – zaznacza Hasik. – Dojazd do budynków magistratu odbywa się z ul. Śląskiej przez ul. Kopernika do ul. Pasaż Opolczyka (ta ostatnia ulica pozostaje dwukierunkową). Tym samym na odcinku od al. Wolności do ul. Śląskiej równolegle do siebie funkcjonować odtąd będą jednokierunkowe ulice: Waszyngtona i Kopernika.

Jak podaje rzecznik, korekta ma usprawnić ruch kołowy w tej części Śródmieścia. Dodatkowo ma ona pomóc kierowcom przyjezdnym, którzy w wyniku mało przejrzystych zasad poruszania się pojazdem w tym miejscu nierzadko doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. O zmianie organizacji ruchu informują znaki pionowe i poziome.

MSI

Skip to content