Fot. Radio Fiat

Pracownicy urzędów skarbowych w Częstochowie zachęcają do korzystania ze zdalnych form kontaktu. Od 9 listopada na terenie całego województwa śląskiego interesanci przyjmowani będą wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Szczegóły pracy Pierwszego Urzędu Skarbowego przybliża Anita Karczmarek, kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej.

– Wizytę można zarezerwować na stronie www.podatki.gov.pl bądź na stronach internetowych każdego ze śląskich urzędów skarbowych. Wizytę można zarezerwować również telefonicznie w PUS pod numerem (34) 32-90-750. Można to też zrobić osobiście, przychodząc do urzędu, w punkcie umawiania wizyt. Nowa usługa podyktowana jest koniecznością zachowania jak największej ostrożności, jeśli chodzi o obecną sytuację związaną z pandemią. Zwiększa bezpieczeństwo i komfort podatników. Klienci zostaną obsłużeni w dogodnym dla siebie terminie. Dzięki nowej usłudze unikniemy również niepotrzebnych kolejek.

Wszelkie sprawy załatwić można także drogą elektroniczną przez platformę e-PUAP. Wszelkie dokumenty rozliczeniowe, deklaracje czy zeznania można złożyć za pośrednictwem aplikacji e-Deklaracje lub poprzez formularze interaktywne, dostępne na stronie ministerstwa finansów. Dotyczy to wszelkich rozliczeń podatkowych.

W Pierwszym Urzędzie Skarbowym interesanci obsługiwani są w poniedziałki od godz. 14.00 do 18.00 oraz w środy i piątki w godz. 9.00 – 13.00.

ABK

Skip to content