W sobotę, 30 marca podopieczni trenera Leszka Hudziaka ponownie zagrają przed własną publicznością. Przeciwnikiem częstochowian będzie Bogdanka Luk Lublin. W ostatnim meczu zespół z Częstochowy przegrał z drużyną Cuprum Lubin 3:2.

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Norwida 3:1. Trener częstochowian, Leszek Hudziak podkreśla, że zespół z Lublina na pewno będzie chciał się zrewanżować za tamtą rywalizację:
– Przed nami spotkanie z Bogdanką w Lublin. Jak dobrze pamiętamy, w pierwszym meczu wygraliśmy z zespołem z Lublina na ich terenie za trzy punkty. Także na pewno oni przyjeżdżając teraz do nas będą chcieli się zrewanżować, ale my tutaj musimy cały czas być skoncentrowani, ponieważ patrząc w tabele cały czas, matematyka nie jest po naszej stronie, jeszcze nie mamy bezpiecznego utrzymania, także będziemy chcieli za wszelką cenę zostawić cenne punkty w Częstochowie.

Hudziak zaznacza także, jakie elementy będą ważne podczas sobotniego meczu:
– Najważniejsza będzie na pewno nasza zagrywka, ponieważ zespół z Lublina bardzo dobrze gra na piłkach przyjętych dobrze do siatki, także tutaj będziemy starali się ich odrzucić od siatki. System blok-obrona będzie bardzo ważny. Będziemy starali się zablokować ich mocne strony właśnie blokiem i wyprowadzać kontrataki, gdzie ostatni mecz pokazał, że właśnie w tych elementach zrobiliśmy krok do przodu, także na tym będziemy bazować.

Po 27 rozegranych meczach Norwid zgromadził 24 punkty, natomiast sobotni rywal błękitno-granatowych ma na swoim koncie aż 49 oczek. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały trzy spotkania. Aby przybliżyć się do celu, jakim jest utrzymanie w Pluslidze, siatkarze Norwida muszą powalczyć w starciu Bogdanką o jak największą zdobycz punktową. Mecz zostanie rozegrany w Hali Sportowej Częstochowa. Początek spotkania jest zaplanowany na godzinę 20:30.

PJU

Skip to content