Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa powalczy o I ligę!

Fot. AZS Częstochowa

Siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa powalczą o awans do Tauron 1. Ligi. Częstochowianie z kompletem trzech zwycięstw wygrali turniej półfinałowy w Chełmie i awansowali do finałowej „szóstki”.

Drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Pudo ma za sobą bardzo udany turniej. Biało-zieloni zmagania w Chełmie rozpoczęli piątkowym starciem z Karpatami Krosno. Premierowy mecz przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie częstochowianie po ponad dwóch godzinach walki po tie-breaku pokonali rywala. Dzień później po drugiej stronie siatki stanęła ekipa MKS-u Andrychów, której w rundzie zasadniczej zespół AZS-u dwukrotnie uległ (1:3, 2:3). W Chełmie sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”, a drużyna spod Jasnej Góry po wygranej 3:0 była już o krok od awansu. Kropkę nad „i” biało-zieloni postawili w niedzielę przeciwko gospodarzom, z którymi wygrali 3:1.

– Naszym celem był awans i to najlepiej z pierwszego miejsca. Jesteśmy zadowoleni, bo na pewno nie było to łatwe zadanie. Każdy mecz miał swoją historię. My natomiast mieliśmy dobre i gorsze momenty, ale uważam, że rozegraliśmy dobry turniej i zasłużenie awansowaliśmy do turnieju finałowego z kompletem zwycięstw – mówi atakujący AZS-u Mikołaj Sarnecki.

Turniej finałowy o awans na zaplecze PlusLigi odbędzie się w dniach 28.04 – 02.05. Gospodarz finałowej rywalizacji nie jest jeszcze znany, a o dwa miejsca premiowane awansem oprócz częstochowian zagrają SMS PZPS Spała, Chrobry Głogów, WKS Sobieski Żagań, Legia Warszawa oraz Karpaty Krosno.

• Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. Karpaty Krosno 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 16:25, 15:12)
• Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. MKS Andrychów 3:0 (25:15, 27:25, 25:20)
• Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. KS Arka Tempo Chełm 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:17)

BNO
Źródło: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

Skip to content