Juniorzy młodsi Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa mistrzami Polski

Juniorzy młodsi Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa zostali mistrzami Polski. Złoto drużynie z Częstochowy dało zwycięstwo w finale nad Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel 3:0.

Wcześniej biało-zieloni w fazie grupowej pokonali KS Metro Warszawa oraz Energetyka Poznań, a także zanotowali jedną przegraną z Chemikiem Bydgoszcz.

– W drużynie, która 15 maja grała w finale o Mistrzostwo Polski, mamy 10 chłopaków z rocznika 2006. W Większości ci chłopcy są w naszym klubie od początku. Szli drogą od minisiatkówki przez rozgrywki w kategorii młodzika, gdzie większość z nich zdobyła Mistrzostwo Śląska, a potem grała w rozgrywkach na poziomie krajowym. To udowadnia, że droga do zdobycia takiego tytułu była długa dla większości z nich – mówił trener Paweł Tomaszewski.

Zdobycie tytułu mistrza Polski wcale nie oznacza osiadania na laurach. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa już planuje obóz letni, przygotowujący młodych zawodników do rozpoczęcia przyszłego sezonu.

– Od września będziemy startować w rozgrywkach na Śląsku we wszystkich kategoriach. Z roku na rok przychodzi do nas coraz więcej dzieci, którymi chcemy się zajmować już od szkoły podstawowej. Jest to dużo pracy, często przez 24 godziny na dobę, bo wielu z tych chłopaków mieszka w bursie miejskiej i musimy im pomagać. To jest duże przedsięwzięcie i jest tutaj czym się zajmować – dodał trener.

W półfinale mistrzostw Polski podopieczni trenera Pawła Tomaszewskiego po zaciętej walce pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. Najlepszym rozgrywającym turnieju został Błażej Bień, a MVP finałów – Artur Brzostowicz. To trzecie w historii naszego klubu młodzieżowe mistrzostwo Polski.

BNO

Skip to content