Miasto zwiększy pomoc dla Włókniarza. Gra przedwyborcza?

DSC_3318

Reakcja kibiców Włókniarza podczas niedawnej prezentacji drużyny, którzy przenikliwymi gwizdami dali wyraz dezaprobacie dla niezwykle niskich dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży dla Stowarzyszenia CKM Włókniarz, w kontekście roku wyborczego skłoniła miejskie władze do refleksji. Kibice stanowią pokaźny elektorat, w związku z czym magistrat zdecydował się zadeklarować większą niż pierwotnie zakładano pomoc finansową na rozwój żużla w Częstochowie. W celu ocieplenia relacji w budynku klubowym zwołano dziś (19.03) konferencję prasową. O to, czego konkretnie dotyczyło dzisiejsze spotkanie i co miało na celu zapytaliśmy prezesa Włókniarza – Pawła Mizgalskiego: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/03/mizgal-o-um-na-portal.mp3]

 Miasto ma wspomóc Stowarzyszenie dodatkowo kwotą około 100 tys. zł. Po rozpisaniu i rozstrzygnięciu przetargu na promocję miasta poprzez sport, spółka Włókniarz Częstochowa otrzyma najprawdopodobniej na ten cel 850 tys. zł. Miasto zobowiązało się także z dodatkowej puli dofinansować rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC), która w naszym mieście ma zostać rozegrana 19 września.

 Za zwiększenie pomocy finansowej dla częstochowskiego żużla, należy pochwalić miejskie władze. Aczkolwiek cały czas pozostaje nieodparte wrażenie, iż gdyby nie zbliżające się wybory samorządowe, to tej pomocy, przynajmniej w pewnym zakresie by zabrakło. Na tę chwilę nie przywróci już także do pracy w klubie trenera Józefa Kafla, pod wodzą którego częstochowscy juniorzy sięgnęli w w zeszłym sezonie po złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Trener zmuszony został do szukania pracy poza Częstochową.

Mariusz Rajek