Młoda szachistka w Częstochowy powalczy o mistrzostwo świata

Zuzanna Kamińska na podium (I miejsce)/źródło fot.: UKS „Hetman” Częstochowa

Zwycięstwo w ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w latach 2020-2023. Nagroda III stopnia Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2021. Wyróżnienie Miasta Częstochowy za osiągnięcia sportowe w 2022 roku.

To tylko niektóre tytuły zdobyte przez Zuzannę Kamińską, 10-letnią szachistkę z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hetman”. Na jej koncie zapisało się również potrójne mistrzostwo Polski.

–W tym roku kalendarzowym została mistrzynią Polski w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych juniorek do lat 10. Później była na Mistrzostwach Europy w Rumunii w szachach klasycznych, gdzie zdobyła brązowy medal. Niedawno grała również w Mistrzostwach Europy Juniorek w szachach szybkich i błyskawicznych. W szachach szybkich zdobyła srebrny medal indywidualny. Drużynowo, razem z Agnieszką Ślusarczyk z Wieliczki, również wygrały srebro. To były dwa osobne turnieje, w szachach błyskawicznych zdobyła indywidualnie brąz – mówiła Elżbieta Pyrkosz, prezes UKS „Hetman” Częstochowa.

Tak liczne i prestiżowe osiągnięcia młodej zawodniczki nie byłyby możliwe bez wsparcia jej rodziców.

– Zuzia trafiła do nas, gdy miała trochę ponad 5 lat. Przyprowadził ją do naszego klubu jej tata. Współpracujemy już razem piąty rok – dodała prezes UKS „Hetman”.

Zuzanna Kamińska przygotowuje się obecnie do szachowych Mistrzostw Świata juniorów w Sharm El Sheikh w Egipcie, które są zaplanowane w dniach 15-26 października. Młoda zawodniczka będzie rywalizować z 12. pozycji w grupie dziewcząt do lat 10.

BNO

Skip to content