Już w sobotę, 25 listopada odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży, czyli Kana Młodych. Jednym z gości będzie ks. Sebastian Kosecki, który napisał w ostatnim czasie siedem książek. To m.in. właśnie o nich i o sobotnim wydarzeniu była prowadzona rozmowa w Poranku Radia Fiat.

Ks. Sebastian Kosecki o życiu, w którym na co dzień towarzyszy mu Bóg, opowiada za pośrednictwem mediów społecznościowych. Prowadzone przez niego konto na TikToku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zaczął również pisać książki, aby trafić do dzieci i młodzieży. Skąd wziął się pomysł do napisania książek, wyjaśnia ks. Sebastian:

– Ja ogólnie bardzo lubię książki osobiście czytać. Może nie od zawsze, bo jak byłem dzieckiem to jakoś to był dla mnie trochę świat odległy. Natomiast tak w gimnazjum, szkole średniej odkryłem, że to jest super przygoda, super podróż. I między innymi to jest jedna z rzeczy, na których mi zależy, gdy chodzi o młodzież i dzieci, żeby w ten świat weszły, żeby miały okazję spróbować, bo widzę, że pracując z dzieciakami czy z młodzieżą, że często jest tak, że mają to co ja. Że książka to jest… siedzisz, nic nie robisz i tylko czytasz to jest takie nudne, natomiast gdy się znajdzie dobrą książkę, bo o to chodzi, która jakoś otwiera ten świat. Dla mnie to były książki fantasy, między innymi, czy komiksy. To też uruchamia wyobraźnię, no i właśnie, gdy chodzi o te książki dla dzieciaków, to żeby one mogły się w ogóle obyć z tym papierem i zobaczyć, że to naprawdę może być wartościowe.

Corocznie dla uczestników Kany Młodych przygotowany jest bogaty program. Jednym z prelegentów będzie ks. Sebastian Kosecki, który wyjaśnia tematykę spotkania z młodymi. Duchowny wspomniał również spotkanie z Edziem, który na wydarzeniu wraz z innym będzie głosił Słowo do zgromadzonych na Kanie:

– Będę mówił o Panu Bogu, tak jak każdy z nas. Ogólnie motyw jest taki, żeby młodzi ludzie, bo będzie nas tak naprawdę czterech, którzy będą mówić takie króciutkie konferencje. Ja, Olga, Marcin i Edzio, który jest też naszym głównym gościem. Każdy z nas ma kilka słów do młodych i chcemy pokazać wiarę w praktyce Jezusa obecnego, Jezusa, który żyje, bo tytuł Kany to „On jest”. Edzio to jest człowiek bardzo inspirujący, znam go nie od dziś, rozmawiałem z nim wielokrotnie, wspominam jedną rozmowę, mogę się podzielić, myślę, że nie ma nic przeciwko temu. Byłem kiedyś w hotelu, w którym on spał, tam rozmawialiśmy i pokazał mi Biblię. On zawsze ze sobą nosi Biblię. Był na koncercie takim świeckim u nas w Zawierciu, gdzie po prostu rapował. I miał taką zużytą, używaną Biblię, którą zawsze ma ze sobą. I dzieli się swoją wiarą, doświadczeniem Pana Boga. Dlatego też go zaprosiłem i cieszę się, że będzie.

Przypominamy, że Kana Młodych odbywać się będzie w Hali Polonia w godz. od 14:00 do 20:00. Szczegółowe informacje na stronach internetowych Kurii Metropolitarnej. Rozmowę z ks. Sebastianem Koseckim można obejrzeć na naszym kanale YouToube.

Skip to content