W środowe południe 21 lutego udrożniony został dla ruchu cały, przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego w Częstochowie wraz z głównymi skrzyżowaniami. Była to największa inwestycja drogowa we współczesnej historii miasta, ale czy na pewno udana?

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, nowa „gierkówka” polepszy komfort komunikacyjny nie tylko kierowców, ale także pieszych:
– Dzięki realizacji zyskamy zupełnie nową infrastrukturę drogową i przebudowane sieci podziemne. Trzy skrzyżowania, nowe mosty nad wartą, pięć nowych kładek dla pieszych, piesze przeprawy dołem i przejście podziemne, nowe chodniki i sieci dróg rowerowych wzdłuż ulicy oraz nowe oświetlenie i zabezpieczenia przed hałasem. Całość dopełniają tablicę zmiennej treści zintegrowane.

Ale czy na pewno tak jest? W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia elementów nowej drogi, która się „rozpada”. Zapytaliśmy mieszkańców Częstochowy, co sądzą na ten temat:
Z odpowiedzi wynika, że kierowcy są zadowoleni z otwarcia „gierkówki”, choć pojawiają się również głosy, które mówią o obawach dotyczących jakości drogi.

Przed urzędnikami Częstochowy bardzo ważne dni i tygodnie, które zweryfikują nową, wielomilionową inwestycję.

 

Skip to content