Exact Systems Norwid Częstochowa swoje domowe spotkania rozgrywał dotychczas we własnej hali przy ul. Jasnogórskiej 8. Najbliższy mecz (15 października), w którym częstochowianie zmierzą się z zespołem SPS Chrobry Głogów, odbędzie się w nowym „domu” Norwida, czyli w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.

Sezon 2022/2023 naznaczony jest wieloma nowościami w drużynie prowadzonej przez Piotra Gruszkę. Jako pierwszą dużą zmianę traktuje się decyzję o zakontraktowaniu zagranicznych zawodników, a drugiej jesteśmy świadkami teraz. – Klub nieustannie chce się rozwijać… – mówił Krzysztof Wachowiak – prezes klubu, wyjaśniając decyzję o przeprowadzce klubu do nowej hali:

Chcemy zrobić kolejny krok do przodu i przywracać największą siatkówkę do Częstochowy i właśnie dlatego najlbliższe spotkania Tauron I ligi z naszym udziałem będą tam rozgrywane.

Dotychczas trybuny na meczach były pełne, teraz będzie je zapełnić znacznie trudniej. Prezes Norwida jednak pozytywnie patrzy w przyszłość:

Nie ukrywamy, że będziemy tutaj zapraszać naszych sympatyków z nadzieją, że będziemy wypełniać te trybuny. Myślę, że będą towarzyszyć temu dobre wyniki i tym zachęcimy do cykliczego spotykania się na hali przy ul. Żużlowej.

Pierwsze siatkarskie emocje przy ul. Żużlowej związane z meczem Norwida już w sobotę (15 października) o 18:00.

Skip to content