W czwartek, 4 maja Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrał drugie spotkanie półfinałowe z Chemeko-System Gwardią Wrocław, w ramach fazy play-off Tauron I Ligi. Podopieczni Leszka Hudziaka w Hali Orbita we Wrocławiu zwyciężyli 3:2, wyrównując stan półfinałowej rywalizacji.

Spotkanie było bardzo wyrównane, jedynie w ostatnim secie częstochowianie zdominowali rywali, zwyciężając całe spotkanie. Tak o spotkaniu mówi trener Norwida Częstochowa, Leszek Hudziak:

– Mecz był bardzo wyrównany, pierwszy i trzeci set kontrolowaliśmy, Wrocław dobrze narzucił swój rytm, dlatego zdołał wygrać drugiego i czwartego seta. Dobrze grali zagrywką, dlatego wygrali te dwa sety. Natomiast my dobrze postawiliśmy się w tie-breaku, w którym prowadziliśmy 8:2 i już tego nie przegraliśmy.

Przed zawodnikami Norwida bardzo ważny okres, w którym muszą dać z siebie wszystko, by awansować do finału:

Nastawienie bojowe — będziemy chcieli wygrać ten półfinał z Wrocławiem i znaleźć się w finale. Przede wszystkim teraz skupiamy się na regeneracji i odpoczynku, ponieważ te dwa mecze kosztowały nas dużo zdrowia. W dwa dni już nic więcej nie poprawimy, jeśli chodzi o siatkówkę. Bardzo ważnym elementem będzie chłodna głowa oraz przygotowanie taktyczne do spotkania.

Trzecie, dodatkowe spotkanie rozegrane zostanie 7 maja. Początek meczu w Hali Sportowej Częstochowa zaplanowano na godzinę 20:30.