W sobotę, 18 marca Exact Systems Norwid Częstochowa na wyjeździe zagra z BAS-em Białystok. Spotkanie rozegrane będzie w ramach 26. kolejki Tauron I Ligi. Sobotnia rywalizacja to kolejne spotkanie, które będzie miało duże znaczenie przed zbliżającą się fazą play-off.

Cel na to spotkanie jest jeden… – mówi przed nadchodzącym meczem Leszek Hudziak – trener błękitno-granatowych:

Przed nami daleka podróż, także będziemy się musieli skupić na regeneracji przed meczem. Na papierze jesteśmy lepsi, ale musimy udowodnić to na boisku. Każda chwila dekoncentracji powoduje to, że przegrywamy mecz. Mecz z Bydgoszczą pokazał, że pojedynek z Będzinem był jedynie wypadkiem. Jedziemy z zamiarem wygrania.

Przewaga częstochowian nad drugim Będzinem „stopniała”. Trener Hudziak wyjawił, że drużyna liczy na potknięcie wicelidera tabeli:

Musimy pamiętać, że Będzin ma jeden mecz zaległy. Jak się kolejki wyrównają to będzie miał jeden punkt przewagi. Musimy zrobić co w naszej mocy, aby uzbierać, jak najwięcej punktów i liczyć na potknięcie Będzina.

Poprzednia rywalizacja między tymi zespołami zakończyła się zwycięstwem Norwida 3:0. Początek spotkania w Białymstoku zaplanowano na godzinę 18:00.

Skip to content