Exact Systems Norwid Częstochowa w najbliższą sobotę (4.02) na wyjeździe zmierzy z drużyną Chrobrego Głogów. Mecz rozegrany będzie w ramach 20. kolejki Tauron I Ligi.

Po ostatniej wygranej nad Lechią Tomaszów Mazowiecki Norwid utrzymał się na pozycji lidera tabeli. Najbliższe spotkanie to znów gra z drużyną ze środka stawki. Trener Leszek Hudziak podkreśla, że Chrobry to drużyna bardzo ofensywna:

Chrobry Głogów generalnie charakteryzuje się mocnymi skrzydłami i atakującym oraz dwoma przyjmującymi, na to musimy bardzo uważać. To jest bardzo ofensywny zespół. Mimo, że przed sezonem nie zapowiadał się ten zespół że będzie wysoko w tabeli. Także siódme miejsce, jak widać nie jest przypadkiem. To zespół, którego nie można skazać od razu na porażkę i trzeba się z nim liczyć.

Ostatnie trzy mecze częstochowian to trzy wygrane. Czy można powiedzieć, że to początek kolejnej długiej serii, po niedawnym potknięciu?

– Raczej bym tutaj opanował jakieś wielkie spekulacje. My skupiamy się generalnie z meczu na mecz. Czy to będzie seria 10 zwycięstw pięciu czy trzech. To nie ma żadnego znaczenia. Nawet jak zajmiemy pierwsze miejsce w tabeli to najważniejszą częścią sezonu będą Play offy. Fakt celujemy w pierwsze miejsce, żeby mieć teoretycznie słabszego przeciwnika w pierwszej rundzie, ale to czy zajmiemy pierwsze miejsce, drugie czy piąte to jakby później zweryfikują play offy i jakby to jest dla nas najważniejsza część sezonu.

Pierwsza rywalizacja między tymi drużynami zakończyła się wygraną częstochowian 3:2. Początek spotkania w Głogowie zaplanowano na godzinę 18:00.

Skip to content