Norwid przegrał w pierwszym finale Tauron I Ligi

W czwartek, 11 maja Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z MKS-em Będzin w pierwszym meczu finałowym. Czwartkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy z Będzina. W rywalizacji do trzech wygranych będzinianie prowadzą 1:0.

Trener Leszek Hudziak, podsumowując to spotkanie miał na uwadze, że jego drużyna zagrała słaby mecz:

Niestety przegraliśmy ten pierwszy mecz. Będzin postawił poprzeczkę bardzo wysoko. W ataku byli bezkompromisowi i nie potrafiliśmy ich zatrzymać. Całościowo trzeba przyznać, że zespół z Będzina pokazał dużą klasę i doświadczenie. My bardzo słabo zagraliśmy w ataku, popełnialiśmy dużo błędów i nie potrafiliśmy przebić się przez silny blok będzinian.

Drużyna z Będzina nie przegrała jeszcze żadnego meczu w trwającej fazie play-off. Na poniedziałek zaplanowano drugie finałowe spotkanie, tym razem w Częstochowie. Trener Hudziak jest dobrej myśli, jeżeli chodzi o kolejne mecze z MKS-em:

Gramy do trzech zwycięstw. Zmienimy trochę taktykę i jesteśmy dobrej myśli. Pamiętajmy, że z Wrocławiem była podobna sytuacja. To, że przegraliśmy jeden mecz, ale to nas jeszcze nie przekreśla. Zwycięzcą zostanie ten, kto wygra trzy mecze.

Początek meczu w Hali Sportowej Częstochowa już w poniedziałek, 15 maja o godzinie 20:30. Trzecie spotkanie w Będzinie rozegrane zostanie, 18 maja również o godzinie 20:30.

Skip to content