We wtorek, 25 lipca nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa został Srdjan Plavšić. Jest to 27-letni serbski pomocnik. Ostatnie lata swojej kariery spędził w Czechach m.in. wystąpił przeciwko Medalikom w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA w poprzednim sezonie.

Nowy zawodnik jest doświadczonym piłkarzem grającym wiele sezonów na wysokim poziomie, wspomina rzecznik Rakowa Częstochowa, Michał Szprendałowicz:
– Srdjan Plavšić to zawodnik z dużym doświadczeniem w lidze czeskiej, gdzie zanotował całkiem dobre wyniki. Ponad 200 występów na najwyższym poziomie, sporo bramek i asyst, z czego niektóre całkiem ładne.

Szprendałowicz zaznacza, że jest to bardzo dobry zawodnik, który może wnieść do drużyny wiele pozytywnych cech:
– Myślę, że ten zawodnik swoim doświadczeniem i trochę innym stylem gry od reszty naszych wahadłowych może wnieść wiele dobrego do naszej drużyny. Wczoraj był na meczu i go oglądał z trybun. Myślę, że wkrótce zobaczymy go na boisku.

Serb podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W zeszłym sezonie występował w Baniku Ostrava. W 27 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 7 asyst. W swoim CV ma także występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Serbii oraz 2 w seniorskiej kadrze.

PJU

Skip to content