W piątek, 5 sierpnia zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa rozegra ostatni mecz fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. W wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z FOGO Unią Leszno. Pierwszy pojedynek między tymi zespołami zakończył się przegraną „lwów” 44:46.

Pomimo zapewnionego już awansu do fazy play-off podopieczni Lecha Kędziory zamierzają walczyć, aby do Częstochowy przywieźć zwycięstwo. O tym zapewnia prezes zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa – Michał Świącik:

Jedziemy do jednej z najlepszych polskich drużyn na przestrzeni ostatnich lat. Mają klasowych zawodników i świetnego trenera, ale zrobimy wszystko, żeby w tym meczu zwyciężyć. Mamy nadzieję, że drużyna gospodarzy nie będzie miała z nami lekko w tym meczu.

Dla sportowców w każdej dyscyplinie niezwykle ważne jest wsparcie kibiców. O tym niejednokrotnie można było się przekonać na meczach Włókniarza. Do wspierania nieustannie zachęca prezes Świącik:

Kibic to jest dodatkowy zawodnik. Jego wsparcie jest potrzebne zarówno przy wygranych jak i przegranych. Zachęcam do wszystkich do wspierania i przychodzenia na stadion Włókniarza, ale również do wyjazdów z naszą biało-zieloną rodziną.

Początek emocji na stadionie żużlowym w Lesznie już o 18:00. Przypomnijmy, że przed tym spotkaniem zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zajmuje 2. miejsce w tabeli, a ich rywal uplasował się cztery lokaty niżej.

Skip to content