Jeszcze przed wylotem do tureckiego Belek na obóz przygotowawczy przed rundą wiosenną rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa zaprasza na prezentację drużyny. Spotkanie z kibicami odbędzie się w czwartek 18 stycznia w godzinach od 18.00 do 20.00 w Galerii Jurajskiej.

Aktualny Mistrz Polski rozpoczął już treningi na swoich obiektach. W niedzielę drużyna przeszła kompleksowe badania motoryczne. W kolejnych dniach trenować będzie na obiektach przy Limanowskiego, a w sobotę, 20 stycznia wyleci na zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegra cztery mecze kontrolne. – Jednak jeszcze przed wyjazdem zawodnicy chcą przywitać się w Nowym Roku z kibicami – mówi Michał Szprendałowicz, rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

Przed nami prezentacja drużyny Rakowa. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe wydarzenie dla kibiców. Nie tylko jeżeli chodzi o emocje, kontakt z drużyną, czy możliwość zobaczenia nowych zawodników, których już kilku do nas dołączyło, może jeszcze ktoś dołączy do czasu tej prezentacji. Wydaje mi się, że to będzie takie wydarzenie pełne atrakcji dla fanów. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami. Później będzie można wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody. To będzie na pewno coś, co sprawi radość, nie tylko najmłodszym kibicom, ale też tym starszym. Dla każdego coś fajnego, więc zapraszamy do Galerii Jurajskiej. Zaczynamy o 18.00 w czwartek i wszystko odbędzie się na poziomie 1. w galerii, chociaż na poziomie 2. też można odwiedzić nasz Raków Fanstore i skorzystać z różnych promocji, które aktualnie trwają.

Do treningów po kontuzjach wrócili m.in. Adrian Gryszkiewicz i Daniel Szelągowski, a częstochowska drużyna pozyskała ostatnio kilku nowych zawodników, dlatego spotkanie w Galerii Jurajskiej może być pierwszą okazją w tym roku do poznania nowych piłkarzy czerwono-niebieskich:

Jest Eric Otieno, który dołącza do nas tak naprawdę teraz na dniach już na stałe i też będzie obecny na prezentacji. Będzie Kuba Myszor, jest Matej Rodin, czyli zawodnik z bardzo dużym ligowym doświadczeniem i z takim bardzo mocnym charakterem – może tutaj wnieść sporo walorów mentalnych do drużyny. Na pewno te transfery już są szerokie i bogate, ale myślę, że to jeszcze nie jest koniec, może jeszcze coś się w tym okienku wydarzy, także zaczekajmy. Tych nowych zawodników będzie można na pewno spotkać na tej prezentacji.

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej PKO BP Ekstraklasy zaplanowano na 10-11 lutego. Do ligowej rywalizacji częstochowianie wrócą w niedzielę, 11 lutego. W pierwszym meczu po zimowej przerwie na wyjeździe zagrają z Wartą Poznań. Początek spotkania w Grodzisku Wielkopolskim zaplanowano na godzinę 12:30.

fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa

Skip to content