Raków Częstochowa został wybrany “Drużyną Roku”, a Marek Papszun “Trenerem Roku” w tegorocznym plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna”.

Rok 2023 już na zawsze zostanie w pamięci wszystkich kibiców Medalików. To właśnie w tym czasie świętowaliśmy pierwszy w historii tytuł mistrza Polski, a także osiągnęliśmy najlepszy wynik w europejskich pucharach, dochodząc do fazy grupowej Ligi Europy. Na czele mistrzowskiej drużyny w sezonie 2022/2023 stał trener Marek Papszun, który sięgnął po nagrodę “Trenera Roku”.

W rywalizacji o tytuł “Drużyny Roku” w finałowej rywalizacji Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa oraz reprezentację Polski U-17. Trener Marek Papszun okazał się natomiast lepszy od Jacka Magiery i Macieja Skorży, zdobywając tytuł “Trenera Roku”. Prezes Rady Nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan był zadowolony z wyróżnienia drużyny:

Możemy spokojnie powiedzieć, że drużyna w ubiegłym roku to zespół, który odniósł największe sukcesy w historii klubu. Mistrzostwo Polski, awansowaliśmy do Ligi Europy, do fazy grupowej. To myślę, że pokazało, że jest przed nami już jakaś historia, czy jest za nami jakaś historia. Jest przed nami jeszcze wiele celów do zdobycia, bo byliśmy bardzo blisko tej Ligi Mistrzów. Gra w Europejskich Pucharach to jest coś, na czym nam bardzo zależy. Chcielibyśmy w kolejnym sezonie, w kolejnych nawet sezonach kontynuować tę przygodę, a jeżeli będzie się to wiązało z takimi fajnymi wyróżnieniami jak dzisiejsze, to tylko lepiej dla zespołu, dla klubu.

Ponadto Fran Tudor znalazł się wśród nominowanych na Obcokrajowca Roku.

Źródło: rakow.com/iar.polskieradio.pl

Skip to content