W piątek, 29 września o godzinie 12:00 odbyło się losowanie Fortuna Pucharu Polski. Przed losowaniem 2. rundy PP drużyny nie zostały podzielone na rozstawione i nierozstawione. Oznaczało to, że każdy mógł trafić na każdego, nie zależnie od poziomu rozgrywek, na jakim występują. Raków Częstochowa w 1/16 finału Pucharu Polski zmierzy się z drużyną z PKO BP Ekstraklasy, ŁKS-em Łódź.

Rzecznik Prasowy Rakowa Częstochowa, Michał Szprendałowicz odniósł się do rywala, z którym Medaliki zmierzą się w Pucharze Polski:
– W 1/16 Pucharu Polski zmierzymy się z drużyną ŁKS-u Łódź. Jest to drużyna, którą bardzo dobrze znamy. Kilkanaście dni temu graliśmy z nimi mecz ligowy, mamy ich dobrze przeanalizowanych. Jest to zespół, który nie ma przed nami większych tajemnic.

Mistrzowie Polski zagrają to spotkanie na wyjeździe, o czym wspomina Szprendałowicz podkreślając, że większość meczów Pucharu Polski podopieczni Dawida Szwargi rozgrywaliby poza Częstochową:
– Jedyny minus tego spotkania jest taki, że zagramy na wyjeździe w Łodzi. Ale z takim stanem musimy się mierzyć w następnych kilku edycjach. Zrobimy wszystko, aby awansować do następnej rundy.

Spotkania tej rundy Fortuna Pucharu Polski odbędą się w dniach 31 października-2 listopada. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Łodzi. Drużyna ŁKS-u to beniaminek PKO BP Ekstraklasy. Zespół trenera Kazimierza Moskala zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli. W tym sezonie oba zespoły mierzyły się już w walce o ligowe punkty. Raków po trafieniu bramki przez Giannisa Papanikolaou wygrał 1:0.

PJU

Skip to content